Co robić w długi weekend ?

Już w sobotę zaczyna się długi weekend, czyli 3 dni odpoczynku od pracy 🙂 Prognozy są dla nas łaskawe i przewidują piękną i słoneczną pogodę. Dlatego warto aktywnie spędzić czas, pospacerować, wybrać się w ciekawe miejsce… W tym celu redakcja portalu przygotowała dla Państwa spis ciekawych imprez we Wrocławiu na które warto się wybrać.

1-3 maja pokazy fontanny na Pergoli

1 maja rusza sezon multimedialnej fontanny przed wrocławską Halą Stulecia. Na tą okoliczność przygotowywany jest specjalny pokaz, którego tematyka związana będzie z piłką nożną i przygotowaniami Wrocławia do UEFA EURO 2012™. 1 maja o godz. 21.00 fontanna wystrzeli z dysz hektolitrami wody, rozbłysną światła a efekty projekcji i laserów umożliwią przedstawienie starych i nowych symboli miasta w grafice trójwymiarowej. Pokaz będzie powtórzony 3 maja o tej samej porze (21.00).
2 maja o godzinie 21.00 odbędzie się pokaz „Piękna i Bestia”.

1 maja pociągiem Retro z Wrocławia do Wolsztyna

Stowarzyszenie Hobbystów Kolejowych zaprasza 1 maja 2010 r. do Wolsztyna na święto miłośników starej kolei. W tym roku, po raz 17, zostaną zaprezentowane parowozy z kilku krajów europejskich (Węgry, Czechy Niemcy). Pod parą będzie 12 zabytkowych maszyn.
Na to święto PKP Intercity uruchamia dodatkowy pociąg Retro z Wrocławia. „Hefajstos” prowadzony będzie przez zabytkowy parowóz „O149”. Wyjazd z Wrocławia Gł. 1 maja o godz. 9.00, Wrocław Mikołajów godz. 9.07. Powrót z Wolsztyna o godz. 18.00, Wrocław Mikołajów godz. 20.50, Wrocław Gł. godz. 20.59.

 

1 maja Gitarowy rekord Guinessa

1 maja rusza Thanks Jimi Festival, w ramach którego odbywa się Gitarowy Rekord Guinnessa. Po raz kolejny gitarzyści z całej Polski zbiorą się na wrocławskim Rynku, by wspólnie zagrać „Hey Joe” Jimiego Hendrixa. Rejestracja uczestników rozpocznie się o 11.00, bicie Rekordu przewidziane jest ok. 14.00.
O 17.00 na Wyspie Słodowej odbędzie się koncert Mistrzów Gitary, gdzie zaprezentują się wszystkie gwiazdy Festiwalu.
Więcej o Rekordzie na stronie: www.heyjoe.pl

1-3 maja Majówka na Wyspie Słodowej

1 maja na Wyspie Słodowej, obok polskich gwiazd – Dżemu i TSA, wystąpi amerykański gitarzysta Greg Koch z zespołem oraz były wokalista grupy Genesis, Ray Wilson z zespołem STILTSKIN.
2 i 3 maja na Wyspie zagrają zarówno legendy polskiej sceny, jak i młodzi artyści cieszący się uznaniem publiczności. Pierwszego dnia 3-majówki 2010 wystąpią: NATURAL DREAD KILLAZ, O.S.T.R, happysad, IZRAEL, HEY. Dnia drugiego zagrają: EASTWEST ROCKERS, FARBEN LEHRE, COMA, MYSLOWITZ, KNŻ.
Szczegóły dotyczące koncertów się na stronie www.wrockfest.pl

2 i 4 maja Długi weekend we Wrocławskim Teatrze Współczesnym

2 i 4 maja Wrocławski Teatr Współczesny zaprasza na „Akropolis. Rekonstrukcja” w reż. Michaela Marmarinosa. Będzie to ostatnia w tym sezonie okazja obejrzenia tego niezwykłego spektaklu na motywach dramatu Stanisława Wyspiańskiego i słynnego przedstawienia Jerzego Grotowskiego z 1962 r.
Wszystkie bilety w specjalnej cenie – 17 zł.

2 maja Zdrowa rodzina w zdrowym środowisku!

Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego zaprasza wszystkich mieszkańców miasta i osoby przyjezdne na Tor Wyścigów Konnych na Partynicach. Tam, na świeżym powietrzu, 2 maja odbędzie się coroczny Zielony Weekend.
W programie m.in. prezentacja oferty szkoleń dla rodziców, dzieci i młodzieży przygotowana przez Młodzieżowe Centrum Informacji i Rozwoju, pokaz origamii oraz krótki kurs języka japońskiego dla najmłodszych, punkty informacyjne MOPS (porady dot. możliwości uzyskania pomocy dla rodzin dla przyszłych rodziców adopcyjnych), WOPR (punkt pierwszej pomocy przedmedycznej), Lekarze Rodzinni (punkt porad pielęgniarskich, Praktyka Lekarza Rodzinnego).
W samo południe zainaugurowana zostanie druga edycja projektu „Wrocławianie na polanie”. To kampanią propagująca spędzanie wolnego czasu na polanach i w parkach Wrocławia. Aby wypoczywanie na trawie było możliwe, musimy zadbać o swoje środowisko i jego czystość. Stąd równoległe działania pod hasłem „Sprzątniesz nie wdepniesz” namawiające do sprzątania po swoich pupilach.
Więcej informacji na www.cirs.wroclaw.pl

{jcomments on}

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x