Brave Kids – pokaz półfinałowy

Wielka Wyspa gości najodważniejsze dzieci świata! Półfinałowy pokaz Brave Kids 2 lipca w Światowidzie.

 

 

 

Już po raz trzeci Ośrodek Działań Twórczych Światowid gości projekt Brave Kids. W tym roku na wspólnych artystycznych warsztatach pracują dzieci z czterech krajów: Brazylii, Buriacji (Rosja), Ukrainy (ze Lwowa!) oraz Słowacji. Zapraszamy na spektakl, który połączył w sobie elementy tradycji i kultury ich krajów – 2 lipca 2015, godz. 18.30, wstęp wolny!

W sumie to już 6. edycja projektu Brave Kids, w której  weźmie udział 20 grup z 17 krajów. Do Polski przyjechało 120 młodych artystów. Dlaczego o Brave Kids mówi się, że to najodważniejsze dzieci świata? Często pochodzą z miejsc dotkniętych rozmaitymi problemami społecznymi i borykają się z trudną sytuacją materialną.

– To niezwykłe dzieci. Mimo przeciwności rozwijają swoje talenty i odważnie kultywują tradycje. Każdy mały artysta ma swoją, niepowtarzalną historię – mówi Justyna Warecka.

Brave Kids to projekt edukacyjny. Umożliwia spotkanie dziecięcych grup artystycznych z różnych części świata. W czasie pobytu w Polsce dzieci uczestniczą w warsztatach i spotkaniach, a także przygotowują niepowtarzalne, widowiskowe spektakle, w których łączą muzykę i taniec z różnych kultur i tradycji.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x