Jesienna podróż z akordeonem

 

„Jesienna podróż z akordeonem” czyli kolejny koncert z cyklu Światowid klasycznie to nie tylko znane i lubiane utwory jak „Taniec z szablami” A. Chaczaturiana czy „Contrabajeando”  A. Piazzolli, ale także  muzyczny popis dwóch duetów.

 

Na jednej scenie w osobnych programach wystąpią zawodowi artyści – Olga Strelć (akordeon) i  Wiktor Szymajda (fortepian) oraz utalentowani stypendyści Prezydenta Miasta Wrocławia, a obecnie uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Opolu – duet akordeonowy Maria Kownacka i Jacek Kowalski.

29 października 2013 r. godz. 18.00, wstęp 8 zł

ODT Światowid, ul Sempołowskiej 54A Wrocław

W programie:

A.Vivaldi „Zima” cz.II

J.S.Bach Suita nr 2 h-moll  cz.VII. Badinerie

J.Strauss Kusswalzer z operetki „Der lustige Krieg”

J.Brahms  Taniec Węgerski nr 3

A.Chaczaturian „Taniec z szablami” z baletu „Gayne”

A.Piazzolla S.V.P.

A.Piazzolla  Contrabajeando

w wykonaniu: Olgi Strelć (akordeon) oraz  Wiktora Szymajdy (fortepian)

Lars Holm „Acano mlada nevesto”

W.Zubitzki „Utwory w stylu ludowym”: „Ostinato”, ”Kołysanka”, ”Harmoschka”

w wykonaniu dziecięcego duetu akordeonowego: Marii Kownackiej i Jacka Kowalskiego

Olga Strelč – ukończyła Liceum Muzyczne w Omsku (Rosja), Konserwatorium Muzyczne w Wilnie (Litwa) oraz Akademię Muzyczną we Wrocławiu (dyrygentura symfoniczna i teoria muzyki). Doskonaliła swoje umiejętności w zakresie gry na akordeonie  na Międzynarodowych Kursach Interpretacji Muzycznej w Białymstoku (1989) i Olsztynie (1990). Jest laureatką licznych konkursów muzycznych m.in. Konkurs Akordeonowy Syberii  i Dalekiego Wschodu w Nowosybirsku (II miejsce), Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Wilnie (I miejsce). Ponadto stale prowadzi działalność koncertową jako solistka i kameralistka. Występowała m.in. z orkiestrą Filharmonii Opolskiej, z orkiestrą kameralną Sotto voce. W zespole Re-Trio jest solistką. Dzięki oryginalnej, wyrazistej barwie swojego instrumentu, dodaje zespołowi niepowtarzalnego charakteru. Wprowadza też nieco klasyczności do muzyki zespołu.

Wiktor Szymajda – absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, w klasie fortepianu prof. Jerzego Sulikowskiego. Dwukrotny stypendysta Towarzystwa im. F.Chopina w Warszawie. Umiejętności pianistyczne doskonalił na kursach mistrzowskich w Dusznikach i Brnie. Pracuje jako akompaniator w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. we Wrocławiu. Prowadzi ożywioną działalność koncertową współpracując z orkiestrami symfonicznymi we Wrocławiu, Wałbrzychu i Orkiestrą Kameralną „Leopoldinum”. Otrzymał wiele wyróżnień i nagród jako pianista akompaniator na konkursach ogólnopolskich. Na co dzień łączy pracę pedagogiczną z działalnością koncertową.

Maria Kownacka i Jacek Kowalski – są absolwentami Szkoły Muzycznej I stopnia nr 2 im. F. Chopina w Zespole Szkół nr 9 we Wrocławiu oraz uczniami Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Opolu. Brali czynny udział w wielu konkursach, festiwalach, warsztatach, koncertach, projektach o zasięgu regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym, osiągając wybitne wyniki. Jako soliści i kameraliści występowali w wielu miastach Polski oraz za granicą – w Niemczech, Rosji, Czechach, na Litwie oraz w Chorwacji. Są stypendystami Prezydenta Miasta Wrocławia w dziedzinie artystycznej.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x