Dialog miasta i obrońców Parku Szczytnickiego – nie będzie rozprawy z udziałem mieszkańcow

Aleja Wielkiej Wyspy

Pod koniec 2012 roku Stowarzyszenie „Przyjazna Wyspa” przygotowała pismo do Prezydenta Wrocławia, w którym zwraca się z prośbą o przeprowadzenie Rozprawy administracyjnej z udziałem społeczeństwa. Prezes Stowarzyszenia Jacek Przybyło piszę w nim, że: „[…] Rozprawa ta jest niezmiernie istotna dla zaznajomienia społeczeństwa z planowaną inwestycją budowy Alei Wielkiej Wyspy w ciągu obwodnicy śródmiejskiej Wrocławia.

Stwierdzamy, że Raport Środowiskowy dla tej inwestycji w sposób zbyt ogólnikowy, a miejscami wręcz niezgodny ze stanem faktycznym, przedstawia wariant inwestycyjny oraz warianty alternatywne, a sama inwestycja w ogóle wzbudza wiele kontrowersji. […]„.

Takie interwencje wydają się być próbą przesunięcia w czasie inwestycji. Przedstawiciele miasta oraz instytucji urbanistycznych w swych poglądach uważają, że pewne grupy reprezentujące konkretny obszar nie mogą hamować rozwoju całego miasta. Inwestycja w Aleję Wielkiej Wyspy jest dla miasta jedną z ważniejszych na najbliższe lata.

W odpowiedzi Stowarzyszenie otrzymało odpowiedź, że po skompletowaniu pełnego dokumentacji w ciągu 21 dni społeczeństwo będzie mogło się zapoznać z „Raportem o oddziaływaniu przedmiotowej inwestycji na środowisko” i składać do niego swoje uwagi. W związku z czym przeprowadzenie rozprawy administracyjnej nie jest zasadne.

Przypomnijmy, że w 2009 oraz 2010 roku odbywały się debaty mieszkańców w sprawie powstania Alei Wielkiej Wyspy (wtedy jeszcze Mostu Wschodniego). Podczas spotkań panowała raczej atmosfera wykrzykiwania swoich racji (z tego co pamiętam głównie przez przeciwników powstania tej inwestycji).

Jakie są Wasze spostrzeżenia w tej sprawie? Chcielibyście uczestniczyć w takiej rozprawie administracyjnej?

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x