UWAGA!!! Kolejne ostrzeżenie.

Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu informuje o ostrzeżeniach wydanych przez Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW Oddział we Wrocławiu.

Otrzeżenie hydrologiczne:
Zagrożenie: przekroczenie stanu alarmowego
Stopień zagrożenia: 3 (w skali 3-stopniowej)

Ważność: od godz. 13:00 dnia 13.08.2010 do godz. 12:00 dnia 15.08.2010
Obszar: Województwo dolnośląskie i lubuskie
Przebieg: W ciągu najbliższych dni w obszarach występowania intensywnych opadów burzowych wystąpią wzrosty stanów wody w rzekach, zwłaszcza w rzekach górskich i podgórskich. Wzrosty stanów wody powyżej stanów alarmowych o ok. 30 do 50 cm, lokalnie wyższe mogą wystąpić ponownie w dorzeczach: Nysy Łużyckiej, Kwisy, Bobru i Kaczawy.
W dorzeczu Nysy Kłodzkiej, Bystrzycy i Ślęzy lokalnie mogą być przekroczone stany ostrzegawcze. Przybory wód w rzekach mogą być gwałtowne. Wzrosty stanów wody spowodowane intensywnymi opadami burzowymi lokalnie powyżej stanów alarmowych występować będą także 15.08.
Skutki: zagrożenie dla obszarów zalewowych, możliwość wystąpienia wody zwłaszcza z małych koryt rzecznych i zalania przybrzeżnych terenów, lokalne podtopienia, uniemożliwienie prowadzenia prac hydrotechnicznych w korytach rzek, niebezpieczeństwo dla przebywających nad brzegami rzek (turystów, wędkarzy).
Zalecana duża ostrożność, konieczność śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji meteorologicznej i hydrologicznej.

Ostrzeżenie meteorologiczne:
Zagrożenie:
burze z gradem
Stopień zagrożenia: 1 (w skali 3-stopniowej)

Ważność: od godz. 11:00 dnia 13.08.2010 do godz. 04:00 dnia 14.08.2010
Obszar: województwo dolnośląskie
Przebieg: Przewiduje się wystąpienie burz, lokalnie z opadami gradu, podczas których opady deszczu wyniosą od 10 do 20 mm, lokalnie w silnych opadach burzowych od 30 do 45 mm, a wiatr osiągnie w porywach do 70 km/h.
Skutki: Zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie pożarowe; szkody w uprawach rolnych; zagrożenie życia od uderzenia piorunów; utrudnienia na terenach zurbanizowanych; utrudnienia komunikacyjne, lokalne zalania.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x