Urząd Miejski informuje – więcej miejsc dla przedszkolaków !

We Wrocławiu procent dzieci w wieku 3-6 lat uczęszczających do przedszkoli wynosi 82 (w roku bieżącym ma się podnieść do 84). Średnia w Polsce to 68%. Pod tym względem jesteśmy w ścisłej czołówce. W roku ubiegłym uruchomiono cztery nowe obiekty, w 2010 dojdą do nich następne cztery – przy ul. Prochowickiej w Leśnicy, Częstochowskiej na Złotnikach, Wałbrzyskiej na Klecinie oraz w centrum przy Pułaskiego i ogólna liczba miejsc we wszystkich typach placówek przedszkolnych wzrośnie do 18 253. Dzieci zaś mamy 21 706.

 

Problemem nie jest więc znalezienie miejsca dla dziecka, ale umieszczenie go w upatrzonym przedszkolu. Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego wsłuchał się w głosy rodziców w tej materii i zmienił kryteria rekrutacji. Najwyżej punktowana jest niepełnosprawność i samotne wychowywanie dziecka przez jedno z rodziców, ale nowe zasady wprowadzają istotne rozróżnienia. Punkty dostanie na przykład półsierota, ale już nie dziecko, którego rodzice się rozwiedli, lecz oboje zachowują pełnię praw rodzicielskich.

Nowością jest wymóg złożenia rocznego zeznania PIT w urzędzie skarbowym we Wrocławiu. Przedszkola utrzymywane są z budżetu miejskiego i preferencja dla podatników, którzy ten budżet współtworzą, jest w pełni zrozumiała.

Na początku lutego w Internecie zostanie podany terminarz zapisów do wrocławskich przedszkoli, a od 19 kwietnia będzie można elektronicznie zgłaszać dzieci do poszczególnych placówek.

{jcomments on}

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x