Urząd Miejski informuje

Dzisiejsze opady deszczu są zbliżone do wcześniej prognozowanych przez IMGW, przejście drugiej kulminacyjnej fali powodziowej przez Wrocław spodziewane w najbliższy weekend i może osiągnąć poziom ok. 630 cm na wodowskazie w Trestnie przy przepływie 1700-1900m3/s. Aktualnie trwają prace zabezpieczające wały przeciwpowodziowe w strategicznych punktach dla Wrocławia:

Osiedle Kozanów
Na osiedlu Koznów rozpoczęto budowę prowizorycznego wału przeciwpowodziowego na odcinku długości ok. 1200 m. W pracach biorą udział strażacy z Komendy Miejskiej Straży Pożarnej oraz 100 więźniów. Docelowo przy wale będzie pracować do 150 żołnierzy i 200 więźniów. Materiały potrzebne do wybudowania zabezpieczenia na tym odcinku to ok. 250 tys. worków, 7 tys. m2 folii oraz 7 tys. m3 piasku.

ul. Celtycka
Przesiąkające miejsca w wale są stale uszczelniane. Od strony Odry układana jest folia wraz z wzmocnieniami na odcinku jednego kilometra. Konieczne było również  rozebranie nielegalnego płotu z drutu kolczastego znajdującego się na terenie ogródków działkowych, który uniemożliwiał wykonanie wzmocnień na wałe.

Bartoszowice
Poniżej Śluzy Bartoszowice na wale rozdzielczym pomiędzy kanałem powodziowym, a kanałem żeglugowym RZGW zabezpiecza osuwisko poprzez foliowanie. Sytuacja jest stale monitorowana.

Janówek
Przepompownia Janówek pracuje normalnie. MPWiK zamontowało agregat prądotwórczy wysokiej mocy pozwalający pracować w przypadku awarii lub przerw w dostawach prądu.

Kotowice, Siedlce
W podwrocławskich Kotowicach – Siedlcach, które są ważnym punktem dla obrony Wrocławia, trwają  – pod nadzorem starosty powiatu wrocławskiego –  prace umacniające wał na odcinku Kotowice – Siedlce, który jest dodatkowo foliowany i umacniany.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x