Rusza rekrutacja do przedszkoli

18 kwietnia rozpocznie się elektroniczna rekrutacja do wrocławskich przedszkoli. Informator dla rodziców z zasadami i terminami obowiązującymi w  tym roku jest już dostępny na stronie internetowej www.wroclaw.pl/edukacja.

Uwaga! Po kliknięciu na link rekrutacji następuje przekierowanie do bezpiecznego, szyfrowanego połączenia; w przypadku korzystania z przeglądarki Firefox, może nastąpić konieczność dodania wyjątku w celu otworzenia tej strony.

Aby móc dokonać elektronicznej rekrutacji niezbędny jest kod dostępu do konta edukacyjnego indywidualnego dla każdego dziecka. Rodzice lub opiekunowie, którzy po raz pierwszy biorą udział w rekrutacji, generują kod wpisując dane dziecka na stronie rekrutacji www.wroclaw.pl/edukacja. Rodzice dzieci uczęszczających już do przedszkoli otrzymają kod w swoim przedszkolu. W przypadku braku dostępu do internetu należy zgłosić się do przedszkola I wyboru, czyli tego, które wybieramy na pierwszym miejscu dla swojego dziecka. Od 18 kwietnia będzie można zalogować się w systemie, a następnie wydrukować podanie, które należy złożyć wraz z wymaganymi dokumentami w przedszkolu I wyboru w terminie do 6 maja do godz. 16:00.

Wyniki kwalifikacji będą podane w przedszkolach 27 maja; do 31 maja rodzice będą mieli czas, aby potwierdzić swój wybór i złożyć oświadczenie woli korzystania z usług przedszkola. Niedopełnienie tego warunku jest równoznaczne z rezygnacją z miejsca. Czy dziecko zostało przyjęte do wybranego przedszkola dowiemy się 3 czerwca. Jeżeli w którymś z przedszkoli będę jeszcze wolne miejsca, rodzice mogą do 7 czerwca 2011 składać podania bezpośrednio w tych placówkach. Wyniki kwalifikacji zostaną podane 10 czerwca, a do 15 czerwca należy złożyć oświadczenie woli korzystania z usług przedszkola. 16 czerwca będą znane ostateczne listy przyjętych dzieci.

Do przedszkola przyjmowane będą dzieci w wieku 3-5 lat (urodzone w latach 2006 – 2008), które mają stałe miejsce zamieszkania na terenie Wrocławia. Dzieci spoza Wrocławia będą przyjmowane od września 2011 tylko i wyłącznie jeżeli okaże się, że będą wolne miejsca. Dwulatki urodzone w 2009 r. mogą zostać przyjęte do trzech placówek: Zespół Żłobkowo – Przedszkolny nr 1 przy ul. Dźwirzyńskiej 3, Zespół Żłobkowo – Przedszkolny nr 2 przy ul. Kwidzyńskiej 1 lub Zespół Żłobkowo – Przedszkolny nr 3 przy ul. Wolskiej 9.

Sześciolatki urodzone w 2005 r. odbędą roczne przygotowanie przedszkolne w zerówkach przyszkolnych. Elektroniczną rekrutacją do zerówek w szkołach podstawowych objęte są dzieci urodzone w 2005 r. oraz pięciolatki urodzone 2006 r. Informator dla rodziców znajduje się na stronie internetowej rekrutacji www.wroclaw.pl/edukacja w miejscu – kandydaci do szkół podstawowych.

Szczegółowych informacji udziela Wydział Edukacji UM. Informacje dla rodziców publikowane są również w zakładce „rekrutacja elektroniczna” w dziale (boksie) „edukacja”.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x