Nowe zwierzaki zamieszkały w ZOO.

 

Z ogrodu zoologicznego w Holandii przybyło do Wrocławia 10 małp sajmiri . Te małe ,rudowłose  ssaki pochodzące  z Ameryki Południowej mierzą 80 cm, a  ich naturalnym środowiskiem życia są  lasy dorzecza Amazonki.  Małpy powróciły do zoo po wielu latach nieobecności.

Na razie przybywający do ogrodu zoologicznego mogą oglądać tylko przedstawicieli płci męskiej w liczbie dziesięciu samców, na samice musimy jeszcze poczekać.  Nowi mieszkańcy zamieszkali  na specjalnie stworzonej sztucznej wyspie. W gałęziach drzew na wyspie znajdują się liny po których małpki mogą skakać do woli. Zwiedzający mogą je podziwiać z tarasu z widokiem na wyspę.

 

Ponadto w zoo od 2008 roku mieszkają inni przedstawiciele naczelnych – wyjce czarne, również pochodzące z Ameryki Południowej. Nazwa tych zwierząt jest związana z wydawanymi przez nie odgłosami, jednymi z najgłosniejszych w świecie zwierzą. Obecnie na rodzinę wyjców składa się  samiec, dwie samice oraz trójka maluchów.

Planowana jest rozbudowa wybiegu wyjców.  Jak na razie podarowano im sznurową drabinkę, umożliwiająca im wychodzenie z wybiegu na pobliska gruszę. Wyjce w naturze żyję w koronach drzew, więc taka atrakcja z pewnościa przypadła im do gustu.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x