Nowe atrakcje w Zoo!

Od czasu objęcia stanowiska dyrektora wrocławskiego ogrodu zoologicznego przez Radosława Ratajszczaka, wciąż coś się zmienia. Nasze zoo poddawane jest kolejnym modernizacjom oraz wprowadzane są w nim nowe atrakcyjne dla zwiedzających projekty, mające również na celu poprawę warunków bytowych zwierząt, oraz zbliżenie ich do standardów panujących w ogrodach zoologicznych XXI wieku. W bieżącym roku wystartują kolejne dwie duże inwestycje.

Jako pierwsze dla zwiedzających dostępne będzie Odrarium, czyli kompleks basenów, tworzących rodzaj ścieżki edukacyjnej, ukazującej życie flory i fauny w Odrze na każdym z odcinków jej biegu, od źródeł aż po ujście.

Ryby będzie można podziwiać przez przeszklone części basenów, oraz dowiedzieć się wiele na ich temat ze specjalnych pulpitów informacyjnych. Oprócz ryb w Odrarium prezentowane również będą ptaki  oraz gady reprezentujące faunę dorzecza Odry. Budowa kompleksu ruszy jesienią i potrwa 12 miesięcy, a jej koszt wyniesie 3 miliony złotych.

Projekt zapowiada się naprawdę ciekawie, choćby z uwagi na to że przybliży nam życie zwierząt występujących w rzece, która zewsząd otacza Wielką Wyspę i nierozerwalnie kojarzy się z Wrocławiem.

Kolejną inwestycją, zdecydowanie bardziej „egzotyczną” będzie Afrykarium, którego budowa powinna ruszyć w wakacje a jej zakończenie planowane jest na rok 2013.

Budynek który stanie naprzeciwko głównego wejścia do zoo  w całości poświecony będzie faunie Czarnego Lądu, zobaczyć w nim będziemy mogli m. in. flamingi, hipopotamy, krokodyle, uchatki , a nawet pingwiny przylądkowe, które zamieszkują wybrzeża Afryki.

Największą jednak atrakcją planowanego pawilonu będzie wielkie akwarium w którym zamieszkają rekiny i płaszczki, będziemy mogli je obserwować dosłownie ze wszystkich stron przechodząc  przez dwudziesto metrowy,  akrylowy tunel biegnący przez akwarium. Wymienione zwierzęta to tylko niektóre z gatunków jakie zamieszkają nowy pawilon, oprócz zwierząt znajdować się w nim będą również:  sala konferencyjna, restauracja, sklep z pamiątkami oraz liczne ekspozycje dydaktyczne.

Oprócz tych spektakularnych,  wielomilionowych inwestycji, nasz ogród zoologiczny wciąż sprowadza nowe gatunki zwierząt i modernizuje wybiegi, dlatego warto raz na jakiś czas wybrać się do zoo i zobaczyć „co nowego?” , do czego serdecznie zachęcamy.

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x