Na sezon jesienno-zimowy niezwykle rzadka papuga oraz tańsze bilety w ZOO!

Ara Szafirowa to endemiczny gatunek papugi występujący jedynie na północy Boliwii, na równinie Lianos de Moxos, w prowincji Beni. Na wolności żyje tylko 300 osobników tych zwierząt co niestety sprawia, ze jest to gatunek krytycznie zagrożony wyginięciem.

Do Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego papuga trafiła z Zoo w Zamościu, gdzie przybywała od początku roku kiedy to została odebrana, przemytnikom na granicy z Ukrainą, przez służbę celną z Przemyśla. Oprócz Ary, do naszego zoo przybyły również żółwie – pudełeczniki listwowe, które w naturze wystepują coraz rzadziej na pograniczu Chin, Laosu, Wietnamu, Kambodży i Tajlandii. Rownież one  zostały odebrane przemytnikom.

Handel zwierząt egzotycznych jest niestety bardzo częstym procederem, w niektórych krajach przynoszącym dochody porównywalne z handlem narkotykami. Większość wykrytych przemytów zostaje udaremniona na naszej wschodniej granicy. Zwierzęta przeważnie przemycane są w fatalnych warunkach (wspomniane żółwie „transportowane” były w skrytce między dachem a wentylacją w pociągu relacji Kijów-Wiedeń)  do bogatych pseudo-hodowców na zachodzie Europy, którzy nie zważając na cierpienia zwierząt podczas transportu pragną jedynie wzbogacić swoja ”kolekcję”.

Warto odwiedzić Wrocławski Ogród Zoologiczny aby podziwiać w ciągu ostatnich ciepłych dni zwierzęta na wybiegach w jesiennej scenerii oraz nowoprzybyłe okazy, arę szafirowa w ptaszarni, a pudełeczniki listwowe w budynku terrarium.

Przypominamy również, że zimą Zoo jest czynne od 9.00 do 16.00, a kasy czynne są do godziny 15.00

W nadchodzących miesiącach do zwiedzania zachęci nas również obniżka cen biletów, które od 7 listopada będą kosztować: bilet normalny 20zł (po obniżce o 5zł), bilet ulgowy 10 zł (po obniżce o 5zł), bilet studencki 15 zł (obniżka o 5 zł, a studenckie środy bez zmian, czyli 10 zł), oraz bilet rodzinny 60 zł (obniżka o 10zł).

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x