KP Śródmieście przypomina

Zatrzymana 16-letnia oszustka 

Kryminalni KP Śródmieście zatrzymali 16-latkę, która podając się za córkę 63-letniej kobiety, usiłowała wyłudzić od niej 15 tysięcy złotych. Dziewczyna jest uciekinierką z domu dziecka. O dalszym losie nieletniej zdecyduje już sąd.

Młoda kobieta zadzwoniła do Wrocławianki i podając się za jej córkę powiedziała, że potrzebuje od niej 15 tysięcy złotych. 16-latka twierdziła, że sama nie może przjechać po gotówkę. Umówiła się, że ktoś inny przyjdzie odebrać pieniądze.

63-letnia kobieta, podejrzewając że ma do czynienia z oszustką, natychmiast powiadomiła Policję.
Funkcjonariusze zatrzymali nieletnią, gdy przyszła odebrać pieniądze. Ponadto okazało się, że 16-latka uciekła z domu dziecka.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie, w tym również, czy w ten sposób dziewczyna nie oszukała innych osób.

Materiały zebrane w tej sprawie zostaną przekazane do sądu, który podejmie dalsze decyzje w tej sprawie.

POLICJANCI PRZYPOMINAJĄ!!!

Jeśli osoba, która nagle się z nami kontaktuje, podaje się za członka rodziny, którego nie znamy lub nie pamiętamy i prosi nas o pomoc (najczęściej o pożyczenie pieniędzy), zanim to zrobimy skontaktujmy się z innymi członkami rodziny, którzy potwierdzą nam, że to jest faktycznie krewny i że takiej pomocy potrzebuje.

Pamiętaj, że zawsze o swoich podejrzeniach możesz powiadomić Policję. Wówczas postaraj się zapamiętać jak najwięcej szczegółów dotyczących wyglądu i zachowania osoby podejrzanej.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x