Kolejne zmiany we wrocławskim Zoo!

Jeszcze przed końcem bieżącego roku rozpocznie się modernizacja głównego wejścia do ogrodu zoologicznego, oraz budowa towarzyszących mu obiektów takich jak kasy tradycyjne, kasy automatyczne, toalety, przechowalnie bagażu i  wypożyczalnie wózków dla dzieci.

Wszystkie te elementy zwiększą znacząco nie wystarczającą w sezonie letnim przepustowość, oraz poprawią komfort zwiedzających.
Ponieważ stara brama jest elementem zabytkowym nie może ona ulec gruntownej przebudowie, a jedynie zostanie odnowiona, oraz usunięte zostaną kraty odgradzające do tej pory zoo od ulicy i uniemożliwiające wstęp na teren ogrodu. Rolę bramy przejmie wybudowany obok nowoczesny pawilon nawiązujący stylistyką do innego realizowanego w naszym zoo projektu – Afrykarium, które znajdować się będzie na przeciwko głównego wejścia.

Brama pozbawiona swojego dotychczasowego zadania, zapewni bezpieczną strefę dla rodzin i wycieczek szkolnych, aby mogły one stać dalej od ruchliwej ulicy w oczekiwaniu na wejście do zoo, oraz stanie się elementem ozdobnym, nie zabraknie na niej również neonu przedstawiającego lwa, który nie rozerwalnie kojarzy się mieszkańcom Wrocławia z ogrodem zoologicznym.
Wszystkie spektakularne inwestycje w naszym ogrodzie zoologicznym planowane są na najbliższe lata, co nie oznacza że zoo wciąż nie podlega drobnym zmianom. Praktycznie każdego miesiąca zoo sprowadza nowych mieszkańców lub wysyła swoich wychowanków do zaprzyjaźnionych ogrodów zoologicznych w Polsce i Europie. Jedynym z nowych mieszkańców wrocławskiego ogrodu zoologicznego jest samiec Pandy Małej o imieniu Yunnan. Przybył do Wrocławia miesiąc temu z ogrodu zoologicznego we Francji i po odbytym okresie kwarantanny, od poniedziałku można go podziwiać na wybiegu, który będzie dzielić z jeleniami – chińskimi mundżakami.
Wrocławskie zoo ma również w planach sprowadzić mu partnerkę, ponieważ póki co Yunnan jest jedynym przedstawicielem swojego gatunku w naszym zoo i jedynym z kilku w Polsce.
Coraz ładniejsza pogoda na pewno zachęci zwierzęta do wyjścia na wybiegi ogrodu, a my zachęcamy do odwiedzania zoo i podziwiania pięknych stworzeń.

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x