Kiedy tryśnie fontanna na pergoli?

Po zimowej przerwie czynne są już wszystkie miejskie wodotryski. Jednak najbardziej znana wrocławska fontanna przy Hali Stulecia uruchomiona zostanie dopiero 1 maja.

 

Fontanna na Pergoli zasłonięta jest obecnie ogrodzeniem. Firma Gutkowski, która w ubiegłym roku ją zbudowała, niewłaściwie zabezpieczyła nieckę i uciekało z niej aż pięć tysięcy litrów wody na dobę. Pisaliśmy o tym w październiku.
Teraz wykonawca musiał naprawić uszczelnienie. Jednak nie tylko dlatego miasto zwleka z otwarciem fontanny.

 

– Obecnie jest jeszcze zbyt duże ryzyko nocnych przymrozków – tłumaczy Paweł Czuma, dyrektor biura prasowego w urzędzie miasta. – Nawet przysłowie mówi: „kwiecień-plecień”. Natomiast aparatura fontanny jest delikatna, wiele części jest sterowanych elektronicznie. Dlatego wolimy nie ryzykować, że zostaną uszkodzone.
Fontanna co roku będzie otwierana z początkiem maja.
– Długi weekend sprzyja spacerom. Jest też pretekstem dla wielu turystów, by przyjechać do Wrocławia – mówi Czuma.
W tym roku po raz pierwszy multimedialnemu pokazowi fontanny towarzyszyć będzie muzyka na żywo. W poniedziałek 3 maja fontanna tryśnie i zabłyśnie w rytm utworów granych przez francuski zespół Ez3kiel. Grupa wykonuje muzykę z pogranicza dubu, trip-hopu i rocka. Solo wystąpi natomiast amerykańska wiolonczelistka Helen Money, która znana jest z tego, że w jej rękach klasyczny instrument brzmi jak gitara rockowa.

Wstęp na pokaz będzie wolny.

 

Źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław

{jcomments on}

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x