Jak wygląda zmieniona Hala Stulecia?

Rozpoczął się  Europejski Kongres Kultury w nowo wyremontowanym obiekcie. Jest to pierwsza tak duża impreza. Co się zmieniło?

Po pierwsze usunięto przeróbki, dokonane po 1945 roku np. ścianki działowe. Dzięki pracom remontowym zwiększy się liczba osób, która będzie mogła pomieścić Hala do 10 tysięcy.

Ekipa remontowała miała przed sobą wielkie wyzwanie. Po pierwsze czas, prace zaczęły się 18 stycznia tego roku i miały być zakończone w ciągu 9 miesięcy. Po drugie obniżenie płyty fundamentów o ponad 5 metrów w stosunku do stanu początkowego.

Remont pochłonął ok. 8 tysięcy betonu.  Hala ma nową instalacje elektryczną, gazową i wodną.

700 osób pracowało na 3 zmiany dzień i noc.

Remont był trudny, gdyż obiekt jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Halę unowocześniono, nie zatracając historycznego rysu. Zamontowano m.in. ruchome trybuny, nową podłogę oraz dźwiękoszczelne elementy.

Urzędnicy zgodnie twierdzą, że rozpoczyna się nowy okres dla Hali Stulecia. Mają być tu organizowane imprezy dużego formatu m.in. Międzynarodowy Kongres Bibliotekarzy. Mówi się też o wydarzeniach sportowych.

W planach jest też zachęta dużych korporacji do organizacji wewnętrznych konferencji i kongresów.

Jedyną przeszkodą jest parking i dojazd. Zarządzający Halą mają nadzieję, że w przyszłości powstanie Most Wschodni oraz wielopoziomowy parking.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x