Biuro prasowe UM informuje

O WOLONTARIACIE SPORTOWYM  PO RAZ DRUGI W najbliższy piątek, tj. 26 lutego 2010r. o godz. 11.30 w Centrum  Wspierania Organizacji Pozarządowych – SEKTOR 3, ul. Legnicka 65 we Wrocławiu odbędzie się briefing poświęcony tematyce  wolontariatu sportowego.

Dyskusja dotycząca wolontariatu odbywa się w ramach II FORUM WOLONTARIATU SPORTOWEGO, którego głównym tematem jest „Wolontariat podczas dużych imprez sportowych narzędziem wspierania stałych struktur wolontariatu sportowego”.

Kolejne już spotkanie we Wrocławiu ma na celu szersze spojrzenie na tę tematykę. Uczestnicy spotkania spróbują odpowiedzieć na pytanie: jak wykorzystać potencjał osób, które zgłoszą się na wolontariat podczas wydarzeń sportowych, które odbędą się w najbliższych latach (Mistrzostwa Europy w Koszykówce Kobiet Eurobasket 2011 czy Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012).

Na Forum zaproszono przedstawicieli instytucji rządowych i samorządowych, organizacji pozarządowych, klubów sportowych, środowisk naukowych, przedstawiciele Miast Gospodarzy Turnieju UEFA EURO 2012 oraz  Spółek EURO 2012 Polska, PL.2012 . W spotkaniu weźmie udział również grupa doświadczonych wolontariuszy sportowych (uczestników wolontariatu podczas Mistrzostw Świata 2006, Mistrzostw Europy 2008 czy Olimpiady w Atenach 2004).

Wśród prelegentów będzie m.in.: Prezydent Brandenburskiego Związku Piłki Nożnej.

Szczegółowe informacje: Biuro ds. EURO 2012
tel. 071 777 94 45

{jcomments on}

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x