Apel miasta o usuwanie sopli!

Informujemy też, że w ciągu ostatnich dni straż pożarna przeprowadziła kilkaset interwencji usuwania sopli i nawisów śnieżnych i będzie to czynić nadal, w przypadkach bezpośredniego zagrożenia zdrowia i mienia wrocławian.

Obecnie powszechym widokiem są zwisające z dachów budynków, latarni oraz innych wysokich miejsc, lodowe sople. Nie trzeba przypominać, że taka lodowa bryła może ważyć nawet kilka kilogramów. Taki sopel może zranić, a nawet zabić człowieka. Obecnie we Wrocławiu tempreratury są dodatnie, więc istnieje więsze prawdopodobieństwo takiego nieszczęśliwego wypadku.

 

Miasto Wrocław wydało w tej sprawie komunikat, oto jego treść:

„Władze Wrocławia zwracają się z apelem do zarządców wszystkich wrocławskich nieruchomości o pilne usuwanie zagrażających ludziom i ich mieniu lodowych sopli oraz nawisów śnieżnych. W sytuacjach wymagających pilnej interwencji prosimy o kontakt telefoniczny z Centrum Zarządzania Kryzysowego pod numerem 71 371 67 04”

Jednocześnie przypominamy, że obowiązek ten spoczywa na właścicielach, zarządcach i administratorach budynków. Szkody spowodowane przez spadające sople i bryły śniegu będą obciążały te właśnie osoby.

{jcomments on}

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x