Dworzec Wrocław Główny do remontu

Od piątku 9 kwietna 2010 r. obsługa pasażerów zostanie przeniesiona na Dworzec Tymczasowy przy ulicy Suchej 10/12.
Na dworcu Wrocław Główny sprzedaż biletów zakończy się 9 kwietnia o godzinie 19. Dnia 9 kwietnia bilety na pociąg będzie można kupić również na Dworcu Tymczasowym przy ulicy Suchej. Tutaj do obsługi podróżnych zostaną oddane kasy biletowe oraz punkt informacji pasażerskiej. Oprócz tego w zmodernizowanym budynku dawnej ekspedycji towarowej przy ul. Suchej będzie poczekalnia dla podróżnych, automaty do kawy, infokioski z dostępem do Internetu, bankomaty, a także toalety.

 

Wizualizacja: widok z tunelu głównego

Bezpieczeństwo na Dworcu Tymczasowym zapewni policja, SOK i firma ochroniarska. Obiekt będzie monitorowany. Do Dworca Tymczasowego przy. ul. Suchej będą prowadzić trzy ogólnodostępne wejścia – dwa od strony ulicy Suchej, jedno od strony pasażu handlowego zlokalizowanego na rampie obok Dworca Tymczasowego. Osoby niepełnosprawne do budynku dostaną się za pomocą podjazdu.

W pasażu handlowym podróżni znajdą 37 punktów handlowo-usługowych, w których zaopatrzą się między innymi w posiłki, prasę czy napoje. Pierwsze punkty w pasażu handlowym rozpoczną swoją działalność już 9 kwietnia. Na rampie obok Dworca Tymczasowego stanie również pięć kontenerów z toaletami.

W pobliżu Dworca Tymczasowego dla zmotoryzowanych przewidziano miejsca parkingowe:
– na rogu ulicy Suchej i Borowskiej (wjazd od strony Borowskiej)
– przy ulicy Suchej (wjazd od strony ulicy Dyrekcyjnej i Suchej)

O przeniesieniu obsługi pasażerów z Dworca Wrocław Główny na Dworzec Tymczasowy będą informować żółto-czarne banery umieszczone zarówno wewnątrz jak i po obu stronach dworca Wrocław Główny.

Informacja o zmianie miejsca sprzedaży biletów podawana będzie na stronie internetowej PKP S.A. www.pkp.pl
Remont Dworca Głównego ma kosztować ponad 324 mln zł. Prace potrwają dwa lata. Dworzec Wrocław Główny zostanie udostępniony podróżnym przed Euro 2012. Za jego remont odpowiada PKP S.A.

{jcomments on}

Facebook
Twitter
LinkedIn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
0
0
Would love your thoughts, please comment.x