Umowa z wykonawcą Alei Wielkiej Wyspy w połowie lipca.Przetarg okazał się ważny.

KIO (Krajowa Izba Odwoławcza) odrzuciła odwołanie Przedsiębiorstwa Kobylarnia S.A., która stanęła szranki o kontrakt na budowę Alei Wielkiej Wyspy i Mostu Wschodniego. Miasto umowę z firmą Banimex z Będzina – podpisze w ciągu trzech tygodni, w drugiej połowie lipca.

Wrocławskie Inwestycje wybrały ofertę, którą złożyła firma Banimex. Firma budowę Alei Wielkiej Wyspy razem z Mostem Wschodnim wyceniła najtaniej z pośród innych uczestników przetargu, tj. na 231 mln zł.

Skargę do Krajowej Izby Odwoławczej złożyło Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia S.A., która swoje prace wyceniła na 245 mln, o 14 mln więcej niż Banimex. Krajowa Izba Odwoławcza na wtorkowym posiedzeniu jednak odrzuciła zażalenie i miasto może podpisać umowę z wykonawcą.

Wykonawca na zaprojektowanie i budowę Alei Wielkiej Wyspy razem z Mostem Wschodnim będzie miał 43 miesiące, czyli 3,5 roku. Stworzenie projektu zajmie 13 miesięcy, więc powinny rozpocząć się pod koniec przyszłorocznych wakacji. Droga ma zostać oddana do użytku w 2022 roku.

Aleja Wielkiej Wyspy będzie miała 3,8 km i połączy al. Armii Krajowej z ulicą Olszewskiego na Biskupinie oraz Dembowskiego i Mickiewicza na Sępolnie. Dzięki niej dojazd z ul. Krakowskiej do zoo zajmie trzy minuty, a na Stadion Olimpijski pięć. Na prawie całej długości droga będzie miała jeden pas ruchu w każdym kierunku. Wyjątkiem będą okolice skrzyżowań, gdzie powstaną dodatkowe pasy do skrętów. Wiadukt nad ulicą Krakowską zostanie rozbudowany, powstaną też nowe wiadukty nad ul. Wilczą, Międzyrzecką i Wittiga. Wzdłuż Alei Wielkiej Wyspy powstaną także chodniki i drogi rowerowe. Budowę w całości sfinansuje ją miasto.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn