wielkawyspa.com.pl Wiadomości Sprawy społeczne Koniec targowiska na Bacciarellego? Nowy właściciel będzie budował nowy market?

Koniec targowiska na Bacciarellego? Nowy właściciel będzie budował nowy market?

piątek, 07 października 2016 10:58

Poleć:

Targowisko przy ul. Bacciarellego ma przestanie istnieć. Kupcy, właśnie dostali wypowiedzenia najmu powierzchni handlowych. Muszą się wyprowadzić do lutego 2017. Nowy właściciel nie zdradza jednak, co zrobi z terenem targowiska. Jak przekonuje przewodniczący zarządu pobliskiej Rady Osiedla, wszyscy są zaskoczeni tak nagłą decyzją. Zapowiada jednocześnie zbiórkę podpisów pod petycją w obronie targowiska.

Na osiedlowym targowisku przy ul. Bacciarellego jest 27 pawilonów. Mieszkańcy Bartoszowic, Biskupina i Sępolna mogą tam kupić warzywa, owoce, mięso, nabiał, czy artykuły chemiczne. Firma, która zarządza targowiskiem otrzymała wypowiedzenie od właściciela terenu - firmy Tal&Co. Kupcy muszą się wynieść do końca lutego 2017 roku. - Nie komentujemy na razie tej sprawy – tylko tyle mówi nam zarządca targowiska.

Jacek Przybyło, przewodniczący zarządu osiedla Biskupin - Sępolno - Dąbie - Bartoszowice potwierdza, że także rada osiedla wie już o likwidacji targowiska. - To bardo smutna dla nas wiadomość. Mamy nadzieję, że uda się jeszcze uratować targowisko, które cieszy się sporą popularnością wśród mieszkańców – mówi Jacek Przybyło. - Mamy nadzieję, że negocjacje pomogą – mówi Jacek Przybyło.

 

Komentarze  

 
-1 #1 Tomasz 2016-10-07 23:18
Kto jest nowym właścicielem parceli ? To istotna, pominięta informacja.
Cytować