wielkawyspa.com.pl Wiadomości Sprawy społeczne TUWROCŁAW: Na Wielkiej Wyspie w końcu powstanie dyskont? Sieci handlowe szukają lokalizacji

TUWROCŁAW: Na Wielkiej Wyspie w końcu powstanie dyskont? Sieci handlowe szukają lokalizacji

wtorek, 25 grudnia 2012 20:51

Poleć:

Dyskont Wielka WyspaOd wielu miesięcy mieszkańcy wrocławskiej Wielkiej Wyspy głośno domagają się powstania w ich okolicy dyskontu, który stałby się alternatywą dla drogich sklepów osiedlowych. Wygląda na to, że już wkrótce ich życzenie może się spełnić. Dwie największe sieci dyskontów w naszym mieście, czyli Biedronka i Lidl, przymierzają się do otwarcia placówki w tej części Wrocławia. - Cały czas szukamy dogodnej lokalizacji - mówią ich przedstawiciele.

O tym, że mieszkańcy wrocławskiej Wielkiej Wyspy (czyli Biskupina, Sępolna, Dąbia i Bartoszowic) chcą robić zakupy w dyskontach informowaliśmy już prawie rok temu. W styczniu 2012 roku powstała petycja w tej sprawie do rady osiedla.

- Właściwie wszystkie osiedla wrocławskie posiadają Biedronkę, Lidla czy inne tańsze sklepy, a u nas wciąż królują małe sklepiki ze skandalicznymi cenami. Kiedy to się zmieni? Nie tak dawno na Sępolnie przy Szkole Podstawowej nr 45 powstało kolejne drogie Społem. Ile jeszcze takich sklepów opanuje naszą dzielnicę? W wielu przypadkach np. Biedronka mieści się w podobnym budyneczku jak Polska Chata na Jackowskiego – „a więc chcieć to móc” – argumentują mieszkańcy Wielkiej Wyspy.

Jako potencjalne lokalizacje wskazują m.in. ul. Swojczycką, Leśną czy Mydlaną (obok zakładów Volvo). Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego uchwalony przez Radę Miejską Wrocławia wskazuje, że sklep o powierzchni do 1000 m2 mógłby powstać również na terenie ogródków działkowych przy ul. Dembowskiego. Wystarczy, że właściciel jednej z sieci wykupiłby teren od Pracowniczych Ogródków Działkowych.

Jak już donosiliśmy, dyskont może pojawić się także na terenie zlikwidowanej zajezdni Dąbie.

Zapytaliśmy przedstawicieli największych sieci dyskontów w naszym mieście, czyli Biedronki i Lidla o to, czy zamierzają w najbliższym czasie otworzyć swój sklep na Wielkiej Wyspie.

- We Wrocławiu mamy już ponad 40 sklepów i są planowane kolejne, również w tym rejonie. Każda lokalizacja naszego sklepu jest wybierana indywidualnie, a przy jej wyborze kierujemy się różnymi czynnikami, a przede wszystkim zapotrzebowaniem na sklepy naszej sieci wśród lokalnej społeczności - tłumaczy Anetta Jaworska-Rutkowska z Jeronimo Martins Polska, właściciela Biedronki.

Jak wyjaśniają przedstawiciele Biedronki, otwarcie sklepu na Wielkiej Wyspie jest planowane na najbliższe lata.

- Do tej pory otwarcie naszego sklepu na Wielkiej Wyspie nie było możliwe przede wszystkim ze względu na brak odpowiednich ofert na rynku nieruchomości, które jednocześnie byłyby zgodne z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Liczymy jednak na to, że w następnym roku takie oferty się pojawią i będziemy mogli wybudować sklep Biedronka we wspomnianej okolicy - dodaje Anetta Jaworska-Rutkowska.

W podobnym tonie wypowiadają się przedstawiciele Lidla.

- Przyjęte plany ekspansji firmy Lidl zakładają otwarcie sklepu na tzw. Wielkiej Wyspie. W chwili obecnej poszukujemy jednak dogodnej lokalizacji pod budowę placówki w tej części miasta. Jesteśmy zainteresowani kupnem, najmem lub dzierżawą atrakcyjnie położonych nieruchomości: działek o powierzchni nie mniejszej niż 4000 mkw. oraz budynków, których powierzchnia użytkowa wynosi od 800 do 1500 mkw., a przy obiekcie istnieje możliwość realizacji parkingu na minimum 50 miejsc postojowych - wyjaśnia Anna Biskup ze spółki Lidl Polska.

Źródło: tuwroclaw.com

 

Komentarze  

 
-1 #23 wojtek 2013-01-06 23:55
Hej, gadacie tak na tym forum tylko o dyskontach, słuchajcie może dobrym pomysłem jest po prostu supermarket. Dzięki temu WSZYSCY będziecie zadowoleni. Entuzjaści dyskontów, w końcu swój upragniony sklep, w którym będą mogli spędzać swój wolny czas, a przeciwnicy namiastkę normalnego sklepu.
Szczerze, mam gdzieś Wasze problemy o sklepie, w koło jest gówno, syf i nic z tym nie robicie, ale tylko w kółko: będzie - nie będzie!!!! Jeszcze chwila i zaczniecie chodzić po osiedli, jak nie którzy z ..... NUDA!!!!!
Cytować
 
 
-1 #22 Canoe 2013-01-06 18:42
Tak jak już pisałam lokalizacji możliwych jest kilka (dziś dodam jeszcze nowe ;)):
1. Okolice Mydlanej - swego rodzaju kompromis - niezbyt daleko od WW, ale jeszcze w zasięgu spaceru. Atut to z pewnością zielone światło dla tego typu inwestycji w tej lokalizacji oraz duży teren jeszcze niezabudowany.

2. Teren obecnego ABB (obok placyku) - no niestety w tej chwili nadal urzęduje na tym terenie kilka firm...ale gdyby jakaś chciała obniżyć koszty i przenieść produkcję pod Wrocław to kto wie?

3. Teren przy Bacciarellego naprzeciw wpadającej ul. Olszewskiego. Olbrzymia działka pomiędzy ABB a dawnym JTT. Obecnie stoi tam jakiś barak w którym jest hurtownia budowlana. Wg mnie jedna z lepszych lokalizacji o ile ktoś wystawi tą działkę na sprzedaż.

4. Teren ogródków działkowych na Dembowskiego - wg mnie lokalizacja ta ma tyleż zalet co wad. Zalety: położenie centralne i łatwy dostęp dla mieszkańców i Biskupina i Sępolna. Wady: wygenerowanie dodatkowego ruchu w tym rejonie oraz obniżenie walorów estetycznych zabudowy Sępolna... wg mnie tam raczej pasuje dalsza niska zabudowa mieszkalna.

5. Zajezdnia tramwajowa - był taki pomysł aby zaadaptować budynki zajezdni na market - wg mnie beznadziejny pomysł. Natomiast sama zajezdnia dysponuje sporym terenem na tyłach (od ul Kosiby). Biorąc pod uwagę że w bezpośredniej okolicy ma być obwodnica to ta lokalizacja wydaje się dość atrakcyjna - niestety wiele wody upłynie zanim dyskont w tym miejscu mógłby się zmaterializować ...

6. Teren przy ZOO - dawne korty tenisowe, potem targowisko, knajpa, teatr Versus a obecnie park miniatur - właściciel od dawna nie ma pomysłu na zagospodarowani e tego olbrzymiego terenu. Zakusy czyni zarówno ZOO jak i miasto (parking). Sklep w tej lokalizacji to czysty zysk - zaraz obok akademiki, sklep leżałby na trasie większości osób wracających z pracy. Podejrzewam tylko że trudno byłoby zdobyć wymagane zgody :(
Cytować
 
 
-1 #21 kazimierz 2013-01-05 21:27
heh dawna SP66 pozdrawia
Cytować
 
 
-1 #20 tebor 2013-01-05 21:26
tak
Cytować
 
 
-1 #19 kazimierz 2013-01-05 21:18
Literówka sąsiad ty się nie denerwuj ;) Absolwent dawnej (bo to chyba pozmieniali) SP45?
Cytować
 
 
-1 #18 tebor 2013-01-05 20:23
[quote name="tebor"]mieszkasz na biskupinie tyle lat i nadal niewierz jak sie pisze nazwe mojego osiedla????sempolno?????wstyd!!!!!!!!!! !!!!!!!!!tebor pozdrawia z SEPOLNA!!!!111
Cytować
 
 
-1 #17 tebor 2013-01-05 20:21
mieszkasz na biskupinie tyle lat i nadal niewierz jak sie pisze nazwe mojego osiedla????sempolno?????wstyd!!!!!!!!!! !!!!!!!!!tebor pozdrawia z SEPOLNLA!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!
Cytować
 
 
0 #16 kazimierz 2013-01-05 15:08
@tabor ja tam wolałbym mieć to gdzieś między sempolnem, a biskupinem. Ogródki na Dembowskiego, to według mnie najfajniejsze miejsce, ale zapewne "farmerzy" nie dadzą zielonego światła, a szkoda.

pozdrowienia z biskupina
Cytować
 
 
-1 #15 kazimierz 2013-01-05 15:04
@shadow Podoba mi się Twoje wygodne podejście do naszej dyskusji. Swoje argumenty widzisz i uznajesz za jedyne słuszne, a moje najnormalniej w świecie ignorujesz. Ty piszesz o nieruchomościac h, a ja o mieszkańcach WW, którzy chcą, potrzebują robić tanio zakupy w swoim rejonie - to jest temat dyskusji. Sądząc po skali akcji, wydaje mi się, że chyba troszeczkę jestem w większości. Chcesz mieć świetny dojazd - fajnie, ale kłóci się to troszeczkę z Twoim dbaniem o wartość należącej do Ciebie nieruchomości, no i popsuje chyba doszczętnie Twoje odczucia wizualne krajobrazu, na których również, jak wspomniałeś Ci zależy. Zabrałem głos w dyskusji ponieważ rozbawiło mnie Twoje podejście do tematu. Nie zgadzasz się z powstaniem dyskontu na WW, więc ludzie którzy ów obiekt chcą, są według Ciebie zmanipulowani przez lobby. Pewnie i ja jestem w Twoim odczuciu ofiarą jakiegoś przekazu podprogowego, który wpakowano w reklamę Biedronki/Lidla.
Cytować
 
 
-1 #14 tebor 2013-01-05 13:08
panowie -za maostami w strone wojnowa powstaje osiedle(ale tam bedą komary zarly mieszkancow)i w/g mnie wlasnie w tamtych rejonach powinien powstac jakis hipermarketpo wybudowaniu obwoadnicy ceny mieszkan na sepolnie spoadna o okolo 20% a w rejonach 9-go maja i mickiewicza o ponad 35%-pozdrawiam wszystkich z sepolna.

sepolno!!!!!!!! !!!!!!!!
Cytować