Sprawy społeczne

SAMOCHÓD MYJĘ SAM – nowa akcja Urzędu Miasta

W ubiegłym tygodniu Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych rozpoczął informacyjną kampanię społeczną dotyczącą problemu społecznego jakim jest mycie szyb przez dzieci i młodzież podczas postoju samochodów na skrzyżowaniach świetlnych.

Kampania ma na celu uwrażliwienie kierowców na szkodliwość tego zjawiska i skłonienie ich do reagowania poprzez informowanie Straży Miejskiej i Policji o zagrożeniach bezpieczeństwa. Celem jest również zachęcenie kierowców do finansowego wsparcia organizacji pozarządowych zajmujących się opieką nad dziećmi i młodzieżą, zamiast dawania pieniędzy na ulicy.

Kampania polega na przekazaniu kierowcom „kartonika” z informacją o potrzebie reagowania na wymuszanie mycia szyb samochodów. Kartoniki z logo akcji kierowcy mogą umieścić za przednią szybą informując w ten sposób dzieci i młodzież, że nie są zainteresowani proponowaną przez nich „usługą”.

Kartoniki są dostępne m.in. w Centrum Obsługi Mieszkańców przy ul. G. Zapolskiej 2 wydającym dokumenty prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego pojazdów jak również w pozostałych Centrach Obsługi Mieszkańca przy pl. Nowy Targ 1/8 i ul. Kotlarskiej 41.  Zostały one również przekazane Straży Miejskiej.

Julia Wach
Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego Wrocławia

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *